منو
Home 9 بلاگ 9 ویزا و سفر 9 آموزش تکمیل فرم DS-160 برای آمریکا

آموزش تکمیل فرم DS-160 برای آمریکا

آموزش تکمیل فرم DS-160 برای آمریکا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد . مدت زمان مطالعه 35 دقیقه

فرم DS-160 یک فرم برای ویزاهای غیر ایمیگریشن (Non-immigrant visa) ایالات متحده آمریکا است. این فرم به طور کلی شامل اطلاعات شخصی فرد متقاضی ویزا همچون نام، تاریخ تولد، مشاغل قبلی، اطلاعات پاسپورت، هدف سفر، سوابق قبلی و اطلاعات تماس است. پر کردن این فرم اولین گام مهم در فرآیند درخواست ویزا به کشور آمریکا محسوب می‌شود، اطلاعات درج شده در فرم DS-160 باید کاملا شفاف و دقیق باشند، زیرا وارد کردن اطلاعات نادرست می‌تواند باعث رد شدن درخواست ویزا شود. فرم ویزای DS-160 آمریکا به زبان انگلیسی است و افراد متقاضی ویزا باید حتما قبل از ورود به سایت آموزش تکمیل فرم DS–160 را دیده باشند تا تکمیل فرم را بدون معطلی انجام دهند. اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشور آمریکا را دارید، در ادامه این مقاله از تهرانیکس به شما خواهیم گفت که چگونه فرم DS-160 را تکمیل کنید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

فرم DS-160 یک فرم الکترونیکی برای درخواست ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا است. این فرم به‌طور گسترده برای انواع ویزاهای غیر مهاجرتی همچون ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای سرمایه‌گذاری و سایر ویزاهای موقت برای ورود به ایالات متحده آمریکا استفاده می‌شود. در هنگام تکمیل این فرم باید مدارک هویتی همچون پاسپورت، شناسنامه و موارد دیگر را در دسترس داشته باشید تا بتوانید اطلاعات درخواستی در فرم را به صورت دقیق تکمیل کنید. فرم ویزای آمریکا 31 بخش مختلف دارد که در آموزش تکمیل این فرم به شما کلیه مراحل را توضیح خواهیم داد تا بتوانید بدون نیاز به کمک فرد دیگری این فرم را به‌صورت آنلاین تکمیل کنید. با رعایت دقیق مراحل و راهنمایی‌های ذکر شده در آموزش تکمیل فرم DS-160 می‌توانید ویزای سفر به آمریکا را خیلی سریع و راحت به‌دست آورید.

گام اول: برای تکمیل فرم DS–160 و ارسال درخواست ویزای آمریکا باید به سایت https://ceac.state.gov/ceac/ مراجعه کنید. در صفحه اصلی سایت با کلیک روی آدرس DS-160, Online Nonimmigrant Visa Application می‌توانید نمونه فرم ویزای DS–160 را مشاهده کنید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام دوم: پس از کلیک روی آدرس DS-160, Online Nonimmigrant Visa Application باید در صفحه جدید سفارت یا کنسولگری ایالات متحده آمریکا را در کشور مورد نظر انتخاب کنید. سپس به قسمت “START AN APPLICATION” یا «شروع یک برنامه» مراجعه نمایید، این گزینه به شما امکان می‌دهد تا یک فرم خام DS-160 برای ثبت درخواست خود برای ویزای آمریکا داشته باشید. همچنین اگر فرم تکمیل نشده‌ای دارید یا قصد اصلاح فرم DS-160 را کرده‌اید، باید به قسمت “RETRIEVE AN APPLICATION” یا “بازیابی یک برنامه” مراجعه کنید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام سوم: پس از کلیک روی گزینه “START AN APPLICATION” در صفحه قبل، صفحه جدیدی مشابه تصویر زیر برای شما باز می‌شود که در آن باید شماره Applicant ID را یادداشت کنید، جهت احتیاط می‌توانید این آی دی را به آدرس ایمیل خود هم ارسال نمایید. در این صفحه باید یک سوال امنیتی هم پاسخ صحیح دهید و سپس گزینه “Continue” را انتخاب کنید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام چهارم: در صفحه جدیدی که مطابق تصویر زیر برای شما باز می‌شود باید فرم اطلاعات شخصی “Personal Information” را تکمیل کنید.

  • نام خانوادگی (Surnames): نام خانوادگی شما باید دقیقا مطابق با نام خانوادگی ذکر شده در پاسپورت باشد.

  • نام (Given Names): نام شما باید دقیقا مطابق با نام موجود در پاسپورت درج شود.

  • نام کامل با الفبای بومی (Full Name in Native Alphabet): نام و نام خانوادگی خود را با حروف زبان اصلی خود یعنی فارسی وارد کنید.

  • آیا قبلاً از نام دیگری استفاده کرده‌اید؟ (Have you ever used other names): در صورت استفاده از نام دیگری همچون نام یا نام خانوادگی، نام مذهبی، حرفه‌ای یا نام مستعار دیگری حتما گزینه “Yes” را انتخاب کرده و نام مربوطه را وارد کنید. در غیر اینصورت گزینه “No” را انتخاب نمایید.

  • جنسیت (Sex): جنسیت خود را انتخاب کنید.

  • وضعیت تاهل (Marital Status): وضعیت تاهل خود را از بین گزینه‌های (Single، Married، Divorced و …) انتخاب نمایید.

  • تاریخ و محل تولد (Date and Place of Birth): تاریخ، شهر، استان و کشور محل تولد خود را مطابق با اطلاعات درج شده در پاسپورت وارد کنید.

  • بعد از وارد کردن این اطلاعات، باید بر روی گزینه “Next Personal 2” کلیک کرده تا به مرحله بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام پنجم: در صفحه جدید هم شما باید سایر اطلاعات شخصی شامل محل سکونت، مشخصات هویتی و مواردی از این دست را وارد کنید.

ملیت (Country/Region of Origin Nationality): ملیت یا کشور مبدا خود را وارد کنید، منظور کشوری است که شما گذرنامه آن‌جا را دارید.

آیا دارای یک ملیت دیگر هستید؟ (Do you hold or have you held any nationality other than the one indicated above on nationality): در صورت داشتن ملیت دیگری به جز ملیتی که در قسمت قبل بیان کردید، باید جزئیات شماره پاسپورت و ملیت دوم خود را هم در فرم DS-160 وارد کنید.

شماره شناسایی ملی (National Identification Number): در صورت داشتن کد ملی آن را وارد کرده و در غیر اینصورت روی گزینه “Does Not Apply” کلیک کنید.

شماره تامین اجتماعی آمریکا (U.S. Social Security Number): اگر در حال حاضر در آمریکا زندگی ساکن هستید، باید شما اجتماعی آمریکا را وارد کنید. در غیر اینصورت گزینه “Does Not Apply”را انتخاب نمایید.

شماره شناسایی مالیاتی آمریکا (U.S. Taxpayer ID Number): اگر مالیاتی در آمریکا دارید، شماره شناسایی مالیاتی آمریکا را وارد کرده و در غیر اینصورت گزینه “Does Not Apply” را انتخاب کنند.

آیا ساکن دائم کشور/ناحیه‌ای به غیر از کشور/ناحیه‌ای که ملیت شما درج شده است هستید؟ (Are you a permanent resident of a country/region other than your country/region of origin (nationality) indicated above): این سوال از شما می‌پرسد که آیا ساکن دائم کشوری به غیر از کشور مبدا ملیت تان هستید یا نه.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام ششم: بعد از وارد کردن این اطلاعات می‌توانید بر روی گزینه “Next: Address and Phone” کلیک کرده تا به مرحله بعدی از پرکردن فرم DS-160 بروید. در صفحه “Address and Phone Information” باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

آدرس خانه (Home Address): آدرس دقیق محل سکونت فعلی خود را شامل واحد، پلاک ساختمان، کوچه، خیابان، شهر، استان و کشور به همراه کدپستی وارد کنید.

آدرس پستی (Mailing Address): اگر آدرس پستی شما متفاوت از آدرس خانه است، گزینه “No” را انتخاب کرده و آدرس پستی خود را وارد کنید. اگر همان آدرس خانه شما هم آدرس پستی است، گزینه “Yes” را انتخاب کنید.

شماره تلفن (Phone): شماره تماس خود را وارد کنید.

آدرس ایمیل (Email Address): آدرس ایمیل خود را وارد کنید، این آدرس برای مکاتبات و ارتباط با شما در خصوص فرآیند ویزا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. لطفا مطمئن شوید آدرس ایمیلی که وارد کرده صحیح و قابل دسترسی باشد.

پس از وارد کردن این اطلاعات باید بر روی گزینه “Next: Passport” کلیک کنید تا به مرحله بعدی از پرکردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام هفتم: در صفحه “Passport Information” فرم DS-160 شما باید اطلاعات پاسپورت خود را به صورت کامل وارد کنید:

نوع پاسپورت (Passport/Travel Document Type): نوع پاسپورت خود را از بین گزینه‌های Regular، Official، Diplomatic انتخاب کنید، افراد عادی باید پاسپورت “Regular” را انتخاب نمایند.

شماره پاسپورت (Passport/Travel Document Number): شماره پاسپورت کنونی خود را وارد نمایید.

شماره کتاب پاسپورت (Passport Book Number): در صورتی که شماره کتابی برای پاسپورت خود ندارید، گزینه “Does Not Apply” را انتخاب کنید.

کشور/مرجع صدور پاسپورت (Country/Authority that Issued Passport/Travel Document): محل صدور پاسپورت خود را به صورت کشور، استان و شهر وارد کنید.

تاریخ صدور (Issuance Date): تاریخ صدور پاسپورت را وارد کنید.

تاریخ انقضا (Expiration Date): تاریخ انقضای پاسپورت خود را وارد کنید، که پاسپورت شما باید بعد از ورود به ایالات متحده یا صدور ویزا حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

آیا تا کنون پاسپورت خود را گم کرده‌اید یا دزدیده‌اند؟ (Have you ever lost a passport or had one stolen): در صورتی که پاسپورت خود را گم نکرده‌اید، گزینه “No” را انتخاب کنید. اگر پاسپورت خود را گم کرده‌اید یا دزدیده شده است، گزینه “Yes” را انتخاب کرده و جزئیات شماره پاسپورت گم‌شده و محل صدور آن را وارد کنید.

سپس باید بر روی گزینه “Next: Travel Information” کلیک کنید تا به مرحله بعدی از پرکردن فرم DS-160 بروید، حتما در این مرحله اطلاعات را روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام هشتم: در صفحه “Travel Information” مطابق تصویر زیر شما باید اطلاعات مرتبط با سفر خود به آمریکا را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

هدف سفر به آمریکا (Purpose of Trip to the U.S.): باید هدف سفر و نوع ویزای درخواستی را مشخص نمایید.

تاریخ ورود به آمریکا (Intended Date of Arrival): مشخص کنید که به صورت تقریبی چه زمانی قصد سفر به آمریکا را دارید.

مدت اقامت در آمریکا (Length of Stay in U.S.): زمان مورد انتظار برای اقامت خود را وارد کنید.

شهر مقصد خود در آمریکا را مشخص کنید (Locations You Plan to Visit in the U.S.): محل اقامت و شهر مقصد خود در آمریکا را مشخص کنید.

آدرس اقامت در آمریکا (Address Where You Will Stay in the U.S.): آدرس محلی که در آمریکا اقامت خواهید داشت را وارد کنید.

نحوه پرداخت هزینه سفر را مشخص کنید (Person/Entity Paying for Your Trip): اطلاعات فرد یا سازمانی که هزینه‌های سفر را پرداخت می‌کند را وارد نمایید.

بعد از تکمیل این اطلاعات بر روی گزینه “Next: Travel Companions” کلیک کنید تا به مرحله بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام نهم: در صفحه “Travel Companions Information” از فرم DS-160 شما باید اطلاعات مرتبط با همراهان خود در سفر به آمریکا را وارد کنید.

آیا افراد دیگری با شما سفر می‌کنند (Are there other persons traveling with you): اگر شخص دیگری همراه شما به آمریکا می‌آید مثل همسر یا فرزند، گزینه “Yes” را انتخاب کنید.

آیا به عنوان بخشی از گروه یا ارگان خاصی سفر می‌کنید (Are you traveling as part of a group or organization): اگر شما جزو گروه یا ارگان خاصی به آمریکا می‌روید، “Yes” را انتخاب کنید و نام گروه را وارد کنید. در غیر این صورت، اگر با خانواده یا دوستان سفر می‌کنید، “No” را انتخاب نمایید و با کلیک روی “Add Another” اطلاعات همراهان خود را وارد کنید.

بعد از تکمیل اطلاعات همراهانتان، بر روی گزینه “Next: Previous U.S Travel” کلیک کنید تا به مرحله بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام دهم: در صفحه “Previous U.S Travel Information” از فرم ویزای آمریکا شما بایستی اطلاعات مرتبط با سفرهای قبلی خود به این کشور را وارد کنید:

آیا تاکنون در آمریکا بوده‌اید (Have you ever been in the U.S): اگر قبلا به آمریکا سفر نکرده‌اید در این مرحله باید گزینه “No” را انتخاب کنید. اگر سابقه سفر داشته‌اید گزینه “Yes” را انتخاب کنید و اطلاعات مربوط به پنج سفر آخر خود به آمریکا از جمله تاریخ ورود و مدت اقامت را وارد نمایید. اگر سفرهای بیشتری داشته‌اید هم با کلیک بر روی “Add Another” اطلاعات سفرهای خود را به‌صورت کامل وارد کنید.

آیا گواهینامه رانندگی آمریکایی دارید (Do you or did you ever hold a U.S. Driver’s License): اگر در گذشته گواهینامه رانندگی آمریکایی داشته‌اید، اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید.

آیا ویزای آمریکایی دریافت کرده‌اید (Have you ever been issued a U.S. Visa): اگر قبلا ویزای آمریکا دریافت کرده‌اید، “Yes” را انتخاب کنید و جزئیات ویزای قبلی خود از جمله تاریخ صدور و شماره ویزا را وارد کنید. سپس به سوالات زیر پاسخ دهید:

آیا برای همان نوع ویزا درخواست می‌کنید؟
آیا در همان کشور یا محلی که ویزای قبلی دریافت کرده‌اید، درخواست می‌دهید؟
آیا از شما انگشت‌نگاری (ten-printed) شده است؟
آیا ویزای شما دزدیده یا باطل شده است؟
آیا ویزای شما کنسل یا لغو شده است؟
آیا تاکنون درخواست ویزای آمریکا رد شده یا ورود شما به آمریکا از قبل امکان‌پذیر نشده است یا درخواست ورود شما را از پیش در مرز ورودی کنسل کرده‌اید (Have you ever been refused a U.S. Visa, or been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry): اگر چنین مواردی برای شما اتفاق افتاده، “Yes” را انتخاب کنید و توضیح دهید.

آیا کسی درخواست اقامت دائمی برای شما در ایالات متحده را به نمایندگی از شما اقدام کرده است (Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services): اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده است، جزئیات را وارد کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات مرتبط با سفرهای قبلی خود، بر روی “Next: U.S Contact” کلیک کنید تا به مرحله بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام یازدهم: در صفحه “U.S Point of Contact Information” از فرم DS-160 شما باید اطلاعات مرتبط با شخص یا سازمان در آمریکا را جهت تماس وارد کنید.

Contact Person or Organization in the United States: در این بخش اطلاعات شخص یا سازمان مربوطه را برای تماس در آمریکا وارد کنید. می‌توانید اطلاعات فرد خاصی که در آمریکا می‌شناسید، دانشگاه محل تحصیل و یا آژانس مسافرتی خود را وارد نمایید. با انتخاب گزینه‌های مربوط به “Relationship to you” می‌توانید رابطه‌ای که شخص یا سازمان با شما دارد را مشخص کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات مرتبط با سفرهای قبلی خود، بر روی “Next: U.S Contact” کلیک کنید تا به مرحله بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام دوازدهم: در صفحه “Family Information: Relatives” متقاضی ویزای آمریکا باید حتما اطلاعات مربوط به بستگان نزدیک خود (پدر و مادر) و همچنین بستگان دیگری که ممکن است در آمریکا ساکن باشند را وارد کند.

اطلاعات مادر خود را وارد کنید (Mother’s Full Name and Date of Birth): در این بخش نام خانوادگی و نام پدر خود را به همراه تاریخ تولد وارد کنید. در صورتی که پدر شما در آمریکا ساکن است باید گزینه “Is your father in the U.S.” را علامت زده و وضعیت اقامت او را از گزینه‌های موجود انتخاب کنید.

اطلاعات مادر خود را وارد کنید (Mother’s Full Name and Date of Birth): نام خانوادگی و نام مادر خود را به همراه تاریخ تولد وارد کنید. اگر مادر شما ساکن آمریکا است باید گزینه “Is your mother in the U.S.” را علامت زده و وضعیت اقامت او را از گزینه‌های موجود انتخاب کنید.

اطلاعات سایر اقوام را وارد کنید (Do you have any immediate relatives, not including parents, in the United States): در این قسمت اگر برادر، خواهر، همسر، فرزند، نامزد و یا بستگان دیگری به جز پدر و مادر در آمریکا دارید، گزینه “Yes” را انتخاب کرده و مشخصات آن‌ها را شامل نام، نسبت با شما و وضعیت اقامت در آمریکا وارد کنید. اگر بیشتر از یک نفر دارید با کلیک روی “Add Another” می‌توانید اطلاعات بیشتری اضافه نمایید.

پس از وارد کردن اطلاعات مرتبط با سفرهای قبلی خود، بر روی “Next: U.S Contact” کلیک کنید تا به مرحله بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام سیزدهم: در صفحه “Family Information: Spouse” از فرم DS-160 شما باید اطلاعات مربوط به همسر فعلی خود را وارد کنید:

مشخصات همسرتان را وارد کنید(Spouse’s Full Name) : نام خانوادگی و نام همسرتان را به همراه تاریخ تولد وارد کنید. همچنین ملیت، محل تولد و آدرس همسرتان را هم وارد نمایید.

بعد از وارد کردن اطلاعات همسر، بر روی “Next: Work/Education/Training” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام چهاردهم: صفحه “Present Work/Education/Training Information” در فرم درخواست ویزای آمریکا شامل جزئیات وضعیت کنونی شغلی یا تحصیلی فرد متقاضی ویزا است. این اطلاعات مربوط به موقعیت فعلی شما را در زمینه کار، تحصیل یا آموزش مورد نیاز برای سفر است. در این صفحه اطلاعات زیر را باید وارد کنید:

زمینه شغلی یا تحصیلی خود را مشخص کنید (Primary Occupation): نوع فعالیت اصلی خود را از بین مهندسی، دانشجویی، کارمندی، پزشکی و موارد دیگر مشخص نمایید.

مشخصات محل کار یا تحصیل خود را وارد کنید (Present Employer or School Name): نام محل کار یا محل تحصیل فعلی خود را به‌صورت دقیق بنویسید.

درآمد ماهانه خود را وارد کنید (Monthly Income in Local Currency): اگر درآمد ماهیانه دارید در این بخش وارد کنید، در غیر این صورت می‌توانید گزینه “Do Not Apply” را انتخاب کنید.

توضیح کوتاهی از وظایف و فعالیت‌های شغلی یا تحصیلی بدهید (Briefly describe your duties): وضعیت کنونی شغلی یا تحصیلی خود را به صورت مختصر توضیح دهید.

بعد از وارد کردن اطلاعات همسر بر روی “Next: Work/Education/Training” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام پانزدهم: در صفحه “Previous Work/Education/Training Information” اطلاعات مربوط به سابقه کاری و تحصیلی خود در 5 سال گذشته را وارد کنید. این اطلاعات شامل جزئیات محل کارهای قبلی و همچنین تحصیلات در مقاطع مختلف است.

بعد از وارد کردن اطلاعات همسر بر روی “Next: Work/Education/Training” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام شانزدهم: در صفحه “Additional Work/Education/Training Information” باید سایر اطلاعات مربوط به سابقه سفر و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید.

آیا شما متعلق به گروه، قبیله و یا طایفه خاصی هستید؟ (Do you belong to a clan or tribe): در این بخش اگر گزینه “Yes” را انتخاب کنید باید در کادر مربوطه “Clan or Tribe Name” نام قبیله را مشخص نمایید.

لیست زبان‌هایی که می‌توانید صحبت کنید در این کادر وارد نمایید (Provide a List of Languages You Speak): با انتخاب گزینه ” Add Another ” را کلیک کنید.

آیا شما در 5 سال گذشته به کشور خاصی سفر کرده‌اید؟ (Have you traveled to any countries/regions within the last five years): در صورت مثبت پاسخ بودن گزینه Yes را انتخاب کرده و نام کشور (های) که سفر کرده اید در کادر مربوطه وارد نمایید.

آیا خدمت نظام وظیفه انجام داده‌اید؟ (Have you ever served in the military): در این بخش باید وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی “Next: Security and Background ” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام هفدهم: در صفحه “Security and Background Part 1” باید اطلاعات مربوط به سوابق کیفری و یا سوء پیشینه خود را وارد کنید. براساس قوانین آمریکا امکان صدور ویزا برای برخی اشخاص وجود ندارد، اما شما با داشتن سوء سابقه در هم می‌توانید موفق به دریافت ویزا آمریکا شوید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی “Next: Security and Background Part 2” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام هجدهم: در صفحه “Security and Background Part 2” باید به سایر سوالات امنیتی پاسخ دهید. اگر پاسخ شما به سوالات “YES” باشد، باید در مورد موضوع سوال توضیحات لازم را ذکر کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی ” Next: Security and Background Part 3″ کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام نوزدهم: در صفحه “Security and Background Part 3” باید به سایر سوالات امنیتی پاسخ دهید. اگر پاسخ شما به سوالات “YES” باشد، باید در مورد موضوع سوال توضیحات لازم را ذکر کنید. در صورتی که توضیحات شما قانع کننده نباشد، احتمال دعوت شدن به مصاحبه حضوری برای توضیحات بیش‌تر وجود دارد.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی “Next: Security and Background Part 4” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیستم: در صفحه “Security and Background Part 4” باید به سایر سوالات امنیتی پاسخ دهید. باید سوالات را با دقت بالایی جواب دهید و در صورتی که جواب شما به سوالات “YES” باشد، باید در مورد موضوع سوال توضیحات لازم را در کادری که جلوی هر سوال باز می‌شود به‌صورت کامل ذکر کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی “Next: Security and Background Part 5” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و یکم: در صفحه “Security and Background Part 5” باید به سایر سوالات امنیتی همچون بخش‌های قبل پاسخ کامل و دقیق بدهید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی ” Next: SEVIS” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و دوم: در صفحه “Additional Point of Contact Information” باید حتما آدرس دو نفر از بستگان در کشور محل سکونت خود را وارد کنید، این افراد باید شما را به خوبی بشناسند. در این قسمت از فرم ویزا باید حتما اطلاعاتی از قبیل نام، نام خانوادگی، آدرس پستی، تلفن و ایمیل را وارد کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی “Next: SEVIS” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و سوم: در صفحه “SEVIS Information” باید اطلاعات مربوط به SEVIS را وارد کنید. براساس نوع ویزای درخواستی اطلاعات این بخش تغییر می‌کند، برای ویزای تحصیلی باید مشخصات دانشگاه محل تحصیل خود در آمریکا را وارد نمایید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی “Next: Photo” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و چهارم: در صفحه “Upload Photo” باید عکس خود را مطابق با شرایط استاندارد ارسال کنید، برای ارسال عکس روی گزینه “Upload Your Photo” کلیک نمایید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و پنجم: از طریق این لینک
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html باید ابتدا عکس مورد نیاز را با ابعاد 2 در 2 اینچ (51 در 51 میلیمتر)، رزولوشن 300 پیکسل و فرمت JPEG وارد کنید، سپس گزینه “Upload Selected Photo” را کلیک نمایید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و ششم: پس از آپلود عکس اگر تصویر به درستی نشان داده می‌شود باید روی گزینه “Next Review” کلیک کنید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و هفتم: در این بخش از فرم ویزای آمریکا همه اطلاعات وارد شده به فرد نشان داده می‌شود تا در صورت نیاز با استفاده از گزینه “Edit” اطلاعات را اصلاح کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی ” Next: Location ” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و هشتم: در آخرین مرحله باید سفارت مورد نظر خود جهت مصاحبه را انتخاب کنید، همچنین در این مرحله می توانید محل سفارت خود را با استفاده از گزینه “Edit Location Information” تغییر دهید. زیرا پس از ارسال فرم امکان تغییر محل مصاحبه وجود ندارد.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی “Next: Sign and Submit” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام بیست و نهم: در صفحه بعد “Sign and Submit” تعهدنامه و موارد مربوطه را مطالعه نمائید.

اگر برای تکمیل فرم از یک فرد دیگر کمک گرفته‌اید (Did anyone assist you in filling out this application): گزینه Yes را علامت زده و اطلاعات فرد را وارد کنید. در قسمت “E-Signature” هم باید شماره پاسپورت خود را وارد نمایید.

برای ارسال باید روی گزینه “Sign and Submit Application” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام سی‌ام: پس از انتخاب گزینه “Sign and Submit Application” تعهدنامه مجددا به شما نشان داده می‌شود تا اطلاعات را بررسی کنید.

پس از بررسی صحت اطلاعات بر روی “Next: Confirmation ” کلیک کنید تا به قسمت بعدی از پر کردن فرم DS-160 بروید.

آموزش تکمیل فرم DS-160

گام سی و یکم: در این بخش فرم DS-160 تکمیل شده زیر به شما نشان داده خواهد شد.

آموزش تکمیل فرم DS-160

سخن پایانی

در آموزش تکمیل فرم DS – 160 کلیه مراحل با جزئیات ذکر شده تا در زمان ثبت درخواست برای ویزای آمریکا بتوانید از این آموزش استفاده کنید. اطمینان از پرکردن دقیق و صحیح هر بخش این فرم با رعایت استانداردهای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این فرم نقش حیاتی در فرآیند اخذ ویزای آمریکا دارد و مطمئن شدن از صحت اطلاعات و ارائه مستندات لازم می‌تواند امکان اخذ ویزا را تسهیل کند. در مسیر دریافت ویزای آمریکا در صورت نیاز به پرداخت هزینه گرین کارت USCIS و یا پرداخت هزینه Sevic fee می‌توانید از خدمات تهرانیکس استفاده کنید، در سایت ما امکانات پرداخت ارزی، تهیه مستر کارت و ویزا کارت هم به‌صورت کاملا آنلاین برای مشتریان از داخل ایران فراهم شده است.