منو
Home 9 بلاگ 9 ویزاکارت و مسترکارت 9 نحوه خرید کردیت کارت پلاتینیوم

نحوه خرید کردیت کارت پلاتینیوم

نحوه خرید کردیت کارت پلاتینیوم

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد . مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

شرکت‌های صادر کننده کارت‌های اعتباری بین المللی همچون مستر و ویزا، کارت‌های خود را بر اساس سطح اعتبار مشتریان نزد بانک صادر می‌کنند. در واقع به صورت سنتی بانک‌ها و موسسات مالی در زمان ارائه خدمات به مشتریان خود آنها را به لحاظ میزان اعتباری که دارند به روش‌های مختلفی دسته بندی می‌کنند. یکی از روش‌های متداول برای تقسیم بندی مشتریان بانک‌ها، ارائه کارت‌های اعتباری با سطح امکانات و رنگ‌های متنوع است. پلاتینیوم در حال حاضر بالاترین سطحی است که یک برای کارت اعتباری صادر می‌شود، دارندگان کردیت کارت پلاتینیوم معمولا از تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه بیشتری در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و دیگر مکان‌ها بهره‌مند می‌شوند. اگر برای انجام تراکنش‌های بین المللی به یک کارت اعتباری با سقف تراکنش بالا نیاز دارید، خرید کردیت کارت پلاتینیوم برای شما بسیار مناسب خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با امکانات، مزایا و شرایط تهیه کردیت کارت پلاتینیوم حتما این مقاله از تهرانیکس را تا انتها دنبال نمایید.

مزایای خرید کردیت کارت پلاتینیوم

کردیت کارت‌ها در سه سطح استاندارد، گلد و پلاتینیوم صادر می‌شوند. کردیت کارت پلاتینیوم در واقع بالاترین سطح کارت‌های اعتباری است که دارندگان آن به امکانات و مزایای ویژه‌ای دسترسی دارند. این کارت در مقایسه با کارت‌های کلاسیک و گلد اعتبار و خدمات بیشتری داشته و فقط برای افرادی صادر می‌شود که سطح اعتبار بالایی دارند. هزینه اشتراک و شرایط مربوط به خرید کردیت کارت پلاتینیوم با دیگر کارت‌ها متفاوت است و بستگی به بانک یا شرکت اعتباری صادرکننده دارد. برای خرید این کارت اعتباری از داخل ایران شما باید درخواست خود را در یک از سایت‌های واسط همچون تهرانیکس ثبت کنید تا مراحل بعدی بررسی مدرک و صدور کارت برای شما انجام شود. برخی از مزایای کارت اعتباری پلاتینیوم شامل موارد زیر است:

1) سقف تراکنش بالا: کردیت کارت‌های پلاتینیوم معمولا محدودیت اعتباری بالاتری نسبت به کارت‌های دیگر دارند که به دارندگان اجازه می‌دهد خرید‌های بزرگتری انجام دهند. در واقع سقف تراکنش این کارت‌ها بیشتر از کارت گلد و کلاسیک است.

2) تخفیف‌ها و پاداش‌ها: تنوع تخفیف‌های ویژه در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و سایر مکان‌ها با ارائه کردیت کارت پلاتینیوم بیشتر از سایر کارت‌های اعتباری است. همچنین امتیازها و پاداش‌هایی که به مشتریان کارت پلاتینیوم داده می‌شود، از تنوع بیشتری برخوردار است.

3) امکان دریافت وجه نقد از خودپرداز: اگر اهل سفرهای خارجی هستید، با تهیه کردیت کارت پلاتینوم می‌توانید از دستگاه‌های خودپرداز در کشورهای مختلف پول نقد دریافت کنید و یا در زمان خرید از فروشگاه‌های مختلف به جای پرداخت وجه نقد، کارت بکشید.

4) دسترسی به سالن‌های فرودگاه: با خرید کارت‌های اعتباری پلاتینیوم می‌توانید به راحتی به سالن‌های انتظار VIP در فرودگاه‌ها دسترسی داشته باشید و از خدمات متنوع ارائه شده در این فضاهای اختصاصی همچون نوشیدنی‌ها، میان وعده‌ها و اینترنت رایگان استفاده نمایید.

5) بیمه‌های مسافرتی: به دارندگان کارت‌های پلاتینیوم بیمه‌های مسافرتی رایگان یا با تخفیف‌های ویژه ارائه می‌شود که شامل بیمه‌های مربوط به سفرها و اقامت‌های خارج از کشور است.

6) خدمات و پشتیبانی ویژه: دارندگان کارت‌های پلاتینیوم به خدمات و پشتیبانی ویژه دسترسی دارند و می‌توانند به راحتی در هر ساعتی از شبانه روز مشکلات و سوالات خود را با تیم پشتیبانی درمیان بگذارند و از خدمات متنوعی در شرایط ویژه بهره‌مند شوند.

7) سفر با تخفیف: دارندگان کردیت کارت پلاتینیوم برای سفرهای خود هم می‌توانند از تخفیف‌ها و امکانات خاصی همچون بیمه، رزرو هتل و تهیه بلیط هواپیما با بیشترین درصد تخفیف استفاده کنند و امتیاز باشگاه مشتریان خود را افزایش دهند.

نحوه خرید کردیت کارت پلاتینیوم

معایب کردیت کارت پلاتینیوم

کردیت کارت پلاتینیوم بالاترین سطح کردیت کارت‌های دو شرکت معروف مستر و ویزا است که به مشتریان خاص ارائه می‌شود. مستر کارت و ویزا کارت پلاتینیوم یک کارت ویژه با امکانات سطح بالا است که برای افراد خاص با درآمد زیاد و تراکنش‌های بالا طراحی شده است تا شرایط راحتی در سفرهای خارجی و یا برای خریدهای بزرگ روزمره داشته باشند. کسانی که در سفرهای خارجی نیاز به انجام تراکنش‌های زیادی به‌ صورت آنلاین و آفلاین را دارند، بهتر است که برای تهیه کارت اعتباری بین المللی به سراغ کارت‌های سطح پلاتینیوم بروند. این کارت اعتباری مزایای زیادی دارد که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، ولی در کنار مزایا و کاربردهای متنوع این کارت اعتباری باید به معایب آن هم اشاره کنیم تا افرادی که قصد تهیه این کارت پلاتینیوم را دارند، با آگاهی از مزایا و معایب این کارت نسبت به خرید آن اقدام کنند. به صورت کلی اصلی ترین معایب کردیت کارت پلاتینیوم عبارتند از:

1. محدودیت اعتباری بالا: اگرچه محدودیت اعتباری بالا می‌تواند مزیت باشد، اما اگر نتوانید به مسئولیت‌های پرداخت کارت اعتباری خود به موقع عمل کنید، می‌تواند به معنای بدهی‌های بزرگتر و مشکلات مالی هم برای شما بیشتر باشد.

2. نرخ بهره بالا: اگر نتوانید هر بدهی خود را به بانک بپردازید، باید با درصد بسیار بالاتری این مبلغ را عودت دهید که این موضوع به معنی افزایش هزینه‌ها برای شما است.

3. جوایز و مزایای استفاده نشده: اگر اهل سفر رفتن و یا خرید کالاهای گرانقیمت نیستید، احتمالا استفاده کردن از کارت پلاتینیوم به دلیل هزینه بالای نگهداری برای شما مقرون به صرفه نباشد و باعث سرخوردگی شما شود.

نحوه خرید کردیت کارت پلاتینیوم

راه‌های مختلفی برای خرید کردیت کارت پلاتینیوم وجود دارد که متداول ترین روش، مراجعه حضوری به بانک برای ثبت درخواست خرید این کارت اعتباری است. اما در ایران به دلیل محدودیت‌های بانکی که وجود دارد، افراد باید برای خرید کارت اعتباری پلاتینوم به سراغ سایت‌ها و درگاه‌های واسطه‌ای همچون تهرانیکس بروند. در سایت تهرانیکس شرایط آسانی برای خرید کارت پلاتینیوم فراهم شده و مشتریان پس از ورود به سایت و احراز هویت می‌توانند درخواست تهیه کارت را ثبت کنند و پس از ده روز کاری کارت خود را دریافت نمایند. در مجموعه تهرانیکس حساب بانکی ترکی برای کارت‌های پلاتینیوم افتتاح می‌شود. خوشبختانه این حساب‌های بانکی مادام العمر هستند و به‌‌همین دلیل در دفعات بعدی برای تمدید کارت خود نیازی به افتتاح حساب جدید نخواهید داشت.

سخن پایانی

مهم‌ترین مزیت کردیت کارت پلاتینیوم بدون شک کاهش محدودیت‌های مربوط به تراکنش‌های روزانه و برداشت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز است. سقف تراکنش ماهانه این کارت در خریدهای آنلاین حداکثر 23 هزار لیر در ماه است، کارت به مدت 5 سال اعتبار داشته و بعد از آن قابل تمدید است.علاوه بر این با در اختیار داشتن این کارت اعتباری بین المللی می‌توانید از تخفیف‌های ویژه‌ای در مراکز طرف قرارداد کمپانی صادرکننده کارت همچون فرودگاه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، هتل‌ها و سایر مراکز خرید بهره مند شوید. خرید این کارت اعتباری در ایران از طریق سایت تهرانیکس به راحتی امکان پذیر است، برای تهیه این کارت فقط باید وارد بخش کارت‌های اعتباری سایت تهرانیکس شوید و با انتخاب گزینه مربوط به کارت پلاتینیوم به راحتی در کمتر از ده روز کاری کارت خود را دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما با همکاران ما در تیم پشتیبانی تهرانیکس تماس بگیرید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.