منو
خانه 4 پرداخت آنلاین ارزی 4 پرداخت های دانشجویی 4 پرداخت هزینه دپوزیت فی دانشگاه

پرداخت هزینه دپوزیت فی دانشگاه

سریع ترین پرداخت با کمترین کارمزد

تحصیل در خارج از کشور به عنوان یک پدیده‌ی جهانی شناخته می‌شود. دانش آموزان و دانشجویان مشتاق همواره از کشورها، قاره‌ها و اقیانوس‌ها عبور کرده تا برترین سطح آموزش ممکن را دریافت کنند. اما دلیل این همه اشتیاق چیست؟ حقیقت این است که تحصیل در یک کشور خارجی فواید فوق‌العاده زیادی به همراه دارد، از شانس بهتر در یافتن شغل مورد علاقه‌تان گرفته تا بهبود سطح زندگی اجتماعی. اما طبیعتاً برای ورود به یک دانشگاه در یک کشور خارجی می‌بایست مراحل معینی را پشت سر بگذارید. یکی از مهم‌ترین این مراحل پرداخت هزینه‌ی دپوزیت فی دانشگاه مورد نظرتان است. برای پرداخت هزینه دپوزیت فی می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی تهرانیکس استفاده کنید. کارشناسان ما در کمترین زمان و با منصفانه‌ترین کارمزد هزینه دپوزیت دانشگاه شما را پرداخت خواهند کرد.

مراحل پرداخت هزینه دپوزیت فی دانشگاه

اخذ پذیرش از دانشگاه

تعیین مبلغ و مهلت پرداخت

پرداخت هزینه ریالی معادل

پرداخت شما تکمیل شد !

دپوزیت فی چیست؟

آشنایی با Deposit fee

دپوزیت فی (Deposit Fee) یا ادمیشن فی (Admission Fee) و یا دپوزیت (Deposit) به مبلغی گفته می‌شود که معمولاً در آخرین مرحله پس از قبولی پذیرش و پیش از ثبت نام قطعی و ورود به یک دانشگاه و یا مؤسسه‌ی خارجی لازم است پرداخت گردد. در برخی از دانشگاه‌ها یا مؤسسات که متقاضی بیشتری دارند، پرداخت این هزینه تا حدود زیادی می‌تواند ضامن حفظ جایگاه شما باشد. دپوزیت فی غالباً شامل شهریه‌ی یک ترم تحصیلی می‌شود.

اکثر افرادی که برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی اقدام می‌کنند، غالباً به یک دانشگاه بسنده نکرده و در دانشگاه‌های متفاوت اپلای می‌کنند. زمانی که درخواست پذیرش فرد متقاضی از طرف یک دانشگاه مورد قبول واقع گردد، دانشگاه پذیرنده با هدف حصول اطمینان از تمایل فرد به شرکت و حضور در دانشگاه، درخواست پرداخت مبلغی (دپوزیت فی) را می‌کند. لازم به ذکر است بعد از ورود فرد به دانشگاه و در همان ترم‌های ابتدایی تحصیلی، مبلغ ذکر شده به فرد بازگردانده خواهد شد.

دپوزیت فی در اکثریت موارد برگشت پذیر (Refundable) تلقی می‌گردد، این در حالی‌ست که در برخی از موارد به طور کامل بازگردانده نشده و به عبارتی non-refundable است، مگر اینکه درخواست ویزای فرد پذیرفته نشده یا شرایط خاصی ایجاد شده باشد. البته شرایط و ضوابط دانشگاه‌ها و مؤسسات با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به پرداخت، مقررات مربوطه را کامل و دقیق مطالعه نمایید. هزینه‌ی دپوزیت فی در دانشگاه‌ها یکسان نیست. در وبسایت دانشگاه مورد نظرتان می‌توانید از الزامی بودن یا نبودن و همچنین میزان این هزینه آگاهی یابید.

مزایای تحصیل در یک کشور خارجی

همان‌طور که گفته شد، تحصیل در یک دانشگاه خارجی برای فرد فواید زیادی به همراه دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها به طور مختصر اشاره خواهیم کرد.

تحصیل در دانشگاه‌های خارجی در حقیقت یک چالش است.

طبیعتاً تحصیل در خارج از کشور لزوماً آسان نیست. با ورود به یک کشور خارجی برای فرد چالش‌های بسیار زیادی به وجود می‌آید که اغلب آن‌ها به عنوان بخشی از تجربه، لذت‌بخش هستند. به طور کلی خروج از منطقه‌ی امن و یا همان Safe zone، همواره نگرانی‌هایی به همراه دارد که البته کاملاً طبیعی‌ هستند. اما باید گفت بعد از مدت زمان اندکی (برای افراد مختلف این مدت زمان متفاوت است) غالب نگرانی‌ها بر طرف شده و تجربه‌ی پیش روی فرد به چالشی هیجان‌انگیز تبدیل خواهد شد.

فرهنگ متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

یکی از بزرگترین مزیت‌های تحصیل در خارج فرصت غوطه‌ور شدن در یک فرهنگ کاملاً متفاوت است. آشنا شدن با فرهنگ کشور مقصد در کنار موسیقی، غذاهای سنتی، فعالیت‌های محلی و یا هر چیز دیگری که کشور میزبانتان ارائه می‌نماید، از طریق ورود به یک دانشگاه و مؤسسه‌ی خارجی برای تحصیل به راحتی امکان‌پذیر است.

آموزش با کیفیت بالا دریافت خواهید کرد.

البته که مهم است در کدام یک از دانشگاه‌های خارجی مشغول به تحصیل شوید، اما اکثریت دانشگاه‌ها، علی الخصوص دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و برخی از کشورهای اروپایی، در زمره‌ی برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. بنابراین فرصت این‌ را خواهید داشت که با بالاترین کیفیت ممکن در رشته‌ی مورد نظر خود آموزش ببینید.

به تمامی موارد بالا، فرصت یادگیری زبان یک کشور، فرصت یافتن شغل مورد علاقه‌تان، مستقل شدن، فرصت سفر به کشورهای متفاوت را نیز اضافه نمایید. در یک جمع‌بندی به طور خلاصه می‌توان گفت، تحصیل در هر سطحی در یک مدرسه، کالج، دانشگاه و یا حتی مؤسسه‌ی آموزشی در یک کشور خارجی مزایای زیادی به همراه دارد که شاید تنها از همین طریق بتوان به آن‌ها دست یافت.

برترین دانشگاه‌های جهان

اگر هنوز دانشگاه مورد نظر خود برای ادامه‌ی تحصیل در یک کشور خارجی را انتخاب نکرده اید، شاید مایل باشید تا با نام برترین دانشگاه‌های جهان در سال 2022 آشنا شوید.

در صدر لیست برترین دانشگاه‌های جهان دانشگاه MIT(Massachusetts Institute of Technology) قرار گرفته که در ایالت ماساچوست آمریکا واقع شده است. علوم کامپیوتر با نزدیک به 33 درصد، مطرح‌ترین رشته در این دانشگاه به حساب می‌آید. دانشجویان رشته‌های مهندسی مکانیک، ریاضی، فیزیک، مهندسی هوافضا، مهندسی زیستی و مهندسی زیست پزشکی، اقتصاد، مهندسی برق و الکترونیک، علوم زیست شناسی و مهندسی شیمی به ترتیب بیشترین تا کمترین درصد دانشجویان در دانشگاه MIT را به خود اختصاص می‌دهند.

دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) در جایگاه دوم این رتبه‌بندی واقع شده است. دانشگاه آکسفورد که در شهری با همین نام در کشور انگلستان قرار گرفته است، در رشته‌های متفاوتی نظیر علوم کشاورزی، بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی، زیست شناسی سلولی، شیمی، پزشکی بالینی، هنر و علوم انسانی، بیو شیمی، … دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه استنفورد (Sanford University) دارای رتبه‌ی سوم در بین برترین دانشگاه‌های جهان می‌باشد. این دانشگاه در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار گرفته است و در زمینه‌هایی نظیر علوم کامپیوتر، زیست شناسی انسانی، مهندسی، اقتصاد، علوم سیاسی، روانشناسی پژوهشی و تجربی، … در مقاطع متفاوت به پذیرش دانشجو می‌پردازد.

دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) در انگلستان، دانشگاه هاروارد (Harvard University) در ماساچوست آمریکا، مؤسسه‌ی تکنولوژی کالیفرنیا (Caltech) در ایالت کالیفرنیای آمریکا، کالج ایمپریال لندن (Imperial College London) در انگلستان، مؤسسه‌ی ETH زوریخ (Swiss Federal Institute of Technology) در شهر زوریخ کشور سوئیس، دانشگاه شیکاگو (University of Chicago) در ایالات متحده و دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) و یا به اختصار NUS در سنگاپور، در رتبه‌های بعدی این آمار قرار گرفته اند.

پرداخت هزینه Deposit fee دانشگاه

همان‌طور که ذکر شد، پس از دریافت پذیرش، لازم است به منظور حفظ جایگاه فرد متقاضی در دانشگاه مورد نظر، مبلغ دیپوزیت فی دانشگاه پرداخت گردد. پرداخت دپوزیت فی یا ادمیشن فی غالباً از طریق مسترکارت و حساب پی پال امکان‌پذیر است. برای پرداخت هزینه‌ی دپوزیت فی دانشگاه مورد نظر خود با تهرانیکس تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید. در پروسه‌ای کوتاه و امن، پرداخت هزینه‌ی مورد نظر شما انجام خواهد شد.

درخواست پرداخت هزینه دپوزیت فی دانشگاه

در صورتی که اکنون قصد پرداخت Deposit fee دارید می‌توانید درخواست خود را ثبت نمایید.

سوالات متداول
1) هزینه دیپوزیت فی دانشگاه ها چقدر است ؟

هزینه دیپوزیت فی برای هر دانشگاه متفاوت است. شما می توانید در سایت دانشگاه مورد نظرتان هزینه هر دانشگاه را مشاهده کنید.

2) آیا مبلغ دیپوزیت فی قابل بازگشت است؟
هر دانشگاه با توجه به قوانین خود عمل می کند ولی معمولاً این هزینه قابل برگشت می باشد.
3) مهلت پرداخت دیپازیت فی چقدر است؟

مهلت پرداخت دیپازیت فی توسط دانشگاه مشخص میشود تا از قطعی بودن نظر دانشجو برای پذیرش اطمینان حاصل کند.

4) کارمزد تهرانیکس برای پرداخت دیپوزیت فی چقدر است؟
کارمزد مجموعه تهرانیکس بین 3 تا 5 درصد می باشد.

برای مشاوره با کارشناسان با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.