منو

خرید ووچر PTE ترکیه

خرید ووچر PTE ترکیه با 10 درصد تخفیف

ووچر آزمون PTE نوعی کوپن است که دارای یک کد اختصاصی می‌باشد. با خرید ووچر آزمون PTE می‌توانید فرآیند ثبت نام خود در سایت این آزمون را به‌صورت شخصی انجام دهید. خبر خوب اینکه ووچر آزمون پیرسون قیمت پایین‌تری نسبت به پرداخت مستقیم هزینه ثبت نام آزمون دارد. همچنین دیگر نیازی به درگیر شدن با چالش‌های پرداخت ارزی با استفاده از کارت‌های اعتباری و کیف پول‌های الکترونیک مانند پی پال را نخواهید داشت. خدمات فروش ووچر آزمون PTE در تهرانیکس ارائه می‌شود. کارشناسان ما در کمترین زمان ووچر آزمون پیرسون را برای شما ارسال می‌کنند.

مراحل خرید ووچر آزمون PTE ترکیه

ایجاد اکانت در تهرانیکس

ثبت سفارش

پرداخت ریالی هزینه ووچر

ووچر برای شما ارسال می شود

مزایای خرید ووچر آزمون PTE

استفاده از ووچر به جای کردیت کارت

شما در حالت عادی برای ثبت نام در آزمون PTE باید از خدمات پرداخت ارزی استفاده کنید. برای این منظور معمولا نیاز به کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت یا مستر کارت خواهید داشت. همچنین می‌توانید کیف پول‌های الکترونیک مانند پی‌پال برای پرداخت هزینه آزمون پیرسون استفاده کنید. حتما می‌دانید که به دلیل محدودیت‌های موجود ناشی از تحریم، دسترسی کاربران ایرانی به راه‌های پرداخت ارزی فوق با چالش‌های زیادی همراه است.

موسسه پیرسون با فروش ووچر آزمون PTE در واقع راهی ساده برای پرداخت هزینه ثبت نام این آزمون پیش روی متقاضیان قرار داده است. ووچر آزمون PTE در واقع یک کد اختصاصی است که با وارد کردن آن می‌توانید هزینه ثبت نام آزمون را پرداخت کنید. از جمله مهم‌ترین مزایای خرید ووچر آزمون PTE می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت ووچر آزمون PTE در مقایسه با پرداخت مستقیم هزینه آزمون، 10 درصد ارزان‌تر است.
 • در صورت افزایش قیمت آزمون PTE در طول سال، صاحبان ووچر مشمول این موضوع نمی‌شوند.
 • امکان واگذار کردن ووچر آزمون پیرسون به دیگران وجود دارد.
 • ثبت نام به‌صورت شخصی از سوی داوطلب انجام می‌گیرد و نیازی نیست اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار دهید.

ثبت نام آزمون PTE با استفاده از ووچر

برای ثبت نام آزمون PTE با استفاده از ووچر باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

 1. وارد اکانت اختصاصی خود در سایت pearsonpte.com شوید.
 2. در صفحه myPTE کشور مقصد برای مهاجرت را انتخاب کنید.
 3. هدف خود از مهاجرت را از بین چهار گزینه Study، Work، Settlement و Join Family انتخاب کنید.
 4. در ادامه باید کشور مقصد را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید. برای کاهش هزینه‌های سفر پیشنهاد می‌کنیم از بین ترکیه، عراق و امارات یکی را به عنوان کشور مقصد برگزینید.
 5. با انتخاب کشور، لیست آزمون‌های برنامه‌ریزی شده پیش رو به تفکیک تاریخ، مکان و ساعت در کشور مقصد به نمایش در می‌آید. شما باید از بین گزینه‌های موجود، زمان مناسب را انتخاب کنید.
 6. سپس اطلاعات مربوط به آزمون نظیر تعداد ظرفیت خالی، مدت زمان آزمون، تاریخ برگزاری، لوکیشن سنتر برگزاری آزمون و … به نمایش در می‌آیند که در صورت تایید باید وارد مرحله پرداخت هزینه شوید.
 7. در صفحه پرداخت هزینه آزمون کافیست که کد ووچر آزمون را ثبت کنید. با انتخاب گزینه Apply هزینه آزمون به‌صورت خودکار پرداخت می‌شود.
 8. با تکمیل سایر اطلاعات مورد نیاز، ثبت نام شما در آزمون PTE کامل می‌شود. دقت داشته باشید که ثبت نام تنها زمانی کامل می‌شود که یک ایمیل مبنی بر موفقیت آمیز بودن ثبت نام از طرف موسسه پیرسون برای شما ارسال شود.

نحوه برگزاری آزمون PTE

یکی از دلایل محبوبیت آزمون PTE آسان‌تر بودن آن نسبت به آزمون‌های تافل و آیلتس است. به علاوه اینکه از سوی بسیاری از مراکز علمی و کاری در دنیا به خصوص کشوری استرالیا، مدرک آزمون پیرسون مورد قبول واقع می‌شود. در ابتدای آزمون، تجهیزات مانند هدست، میکروفون و کیبورد تست می‌شوند تا از سلامت عملکرد آن‌ها اطمینان حاصل کنید. در ادامه فرآیند آزمون PTE به صورت زیر ادامه پیدا می‌کند:

بخش Speaking آزمون پیرسون

در ابتدای بخش Speaking باید ظرف مدت زمان حداکثر 30 ثانیه باید خود را معرفی کنید. سپس آزمون آغاز می‌شود. به این ترتیب متنی در صفحه کامپیوتر ظاهر می‌شود که باید آن را با صدای بلند بخوانید. در بخش بعدی جملاتی با حدود ده کلمه پخش می‌شود. پس از پایان باید این جمله را عینا تکرار کنید. نوبت به بخش توصیفی آزمون می‌رسد. به این صورت که تصویری روی صفحه کامپیوتر به نمایش در می‌آید و باید آن را به زبان انگلیسی توصیف کنید. پس از آن یک سخنرانی پخش می‌شود و پس از پایان باید آن را توصیف کنید. در پایان بخش Speaking سوالاتی کوتاه از شما پرسیده می‌شود که باید در حد چند کلمه به هر یک از آن‌ها پاسخ دهید.

بخش Listening آزمون پیرسون

در قسمت دوم آزمون PTE نوبت به Listening می‌رسد. ابتدا بخشی از یک سخنرانی برای شما پخش می‌شود و باید در کمتر از 100 کلمه خلاصه آن را یادداشت کنید. سپس صحبت‌هایی از افراد مختلف پخش می‌شود که باید با گوش کردن به آن‌ها، پاسخ‌های مناسب برای هریک را انتخاب کنید. مانند بخش Speaking باید به یک سخنرانی کامل گوش دهید و سپس به سوالات مطرح شده پاسخ دهید. در ادامه متن ناقصی پیش روی شما قرار می‌گیرد که باید با کلمات مناسب آن را کامل کنید. بخش مهم سوالات Listening، گوش دادن به فایل صوتی و پاسخ دادن به سوالاتی از جنس کامل کردن محتواهای ناقص است.  در پایان نیز جملاتی در قالب فایل صوتی پخش می‌شوند که باید آن‌ها را به‌صورت متنی یادداشت کنید.

بخش Reading آزمون پیرسون

بخش Reading سومین قسمت از آزمون PTE است. در شروع این قسمت، بعد از خواندن یک متن باید به سوالات تستی درباره آن پاسخ دهید. همین شکل از سوالات تستی با بیش از یک پاسخ صحیح بار دیگر تکرار می‌شود. در ادامه باید چند پاراگراف را به‌ترتیب جای صحیح قرار دهید تا یک متن کامل شکل بگیرد. در ادامه جملاتی با جاهای خالی در اختیار شما قرار می‌گیرند که باید آن‌ها را عبارت‌های مناسب کامل کنید.  

بخش Writing آزمون پیرسون

آخرین بخش آزمون PTE مربوط به سوالات Writing است. در ابتدای این قسمت سوالی از شما پرسیده می‌شود که باید پاسخ آن را در قالب متن 200 تا 300 کلمه‌ای یادداشت کنید. سپس متنی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید آن را در قالب 75 کلمه خلاصه کرده و یادداشت کنید. با پاسخ دادن به سوالات این بخش آزمون به پایان می‌رسد.

 

نکات مهم درباره آزمون PTE

چند نکته مهم درباره آزمون پیرسون وجود دارد که باید حتما قبل از ثبت نام آن‌ها را مد نظر قرار دهید.

 1. آزمون پیرسون در مدل‌های مختلفی اعم از PTE Academic، PTE General و … برگزار می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر برای تحصیل یا کار در کشورهای خارجی قصد شرکت در این آزمون را دارید، حتما آزمون PTE Academic را انتخاب کنید. چراکه سایر آزمون‌ها برای موسسات علمی و مراکز شغلی در کشورهای خارجی کمتر مورد پذیرش قرار می‌گیرند.
 2. در قالب آزمون پیرسون مهارت‌های چهارگانه شما اعم از خواندن، صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
 3. آزمون به‌صورت کامپیوتری در مراکزی مشخص در کشورهای گوناگون برگزار می‌شود. بنابراین باید در هنگام ثبت نام، تاریخ، کشور و همچنین محل برگزاری آزمون را به دقت انتخاب کنید.
 4. نتیجه آزمون ظرف مدت زمان یک تا پنج روز پس از شرکت در آن از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی می‌شود. فرآیند تصحیح آزمون با استفاده از هوش مصنوعی و بدون دخالت عامل انسانی صورت می‌گیرد.
 5. تنها شرط شرکت در آزمون پیرسون برخورداری از حداقل سن 16 سال است. البته داوطلبان بین 16 تا 18 سال نیاز به رضایت والدین برای شرکت در آزمون PTE دارند.

درخواست خرید ووچر آزمون PTE

در صورتی اکنون قصد خرید ووچر آزمون PTE را دارید، می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول
1. امکان واگذاری ووچر آزمون PTE به دیگران وجود دارد؟

بله، ووچر آزمون پیرسون به‌صورت بی‌نام صادر می‌شود و می‌توانید آن را به دیگران واگذار کنید.

2. آیا ووچر آزمون PTE تاریخ انقضا دارد؟

بله، ووچرها با تاریخ انقضای یک ساله صادر می‌شوند؛ اما قبل از به پایان رسیدن این زمان امکان تمدید ووچر وجود دارد.

3. امکان تغییر تاریخ آزمون PTE بعد از ثبت نام با ووچر وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید تا مدت یک سال محل و تاریخ آزمون خود را در کشور مقصد مانند ترکیه تغییر دهید. البته باید توجه داشته باشید که درخواست تغییر محل و تاریخ آزمون باید حداکثر تا 14 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون PTE ثبت شود. در غیر این صورت باید جریمه پرداخت کنید.

4. آیا امکان ثبت نام بدون ووچر در آزمون PTE وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید درخواست ثبت نام در آزمون PTE را به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به ووچر از طریق پنل کاربری خود در تهرانیکس ثبت کنید.

برای مشاوره با کارشناسان با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.