منو

پرداخت های هزینه های سفر

هزینه‌های سفر به کشورهای خارجی شامل چه مواردی هستند؟ چند روش برای پرداخت هزینه‌ها در دیگر کشورها وجود دارد؟ ساده‌ترین روش پرداخت هزینه‌های سفر در کشورهای دیگر چیست؟ پرداخت هزینه‌های سفر با چه روشی مطمئن‌تر است؟ این سوالات و ده‌ها سوال دیگر زمانی ایجاد می‌شود که قصد سفر به کشوری دیگر را داشته باشید و برای پرداخت هزینه‌های آن به دنبال روشی مطمئن و کاربردی باشید. به خصوص در شرایط فعلی که دریافت کارت‌های بانکی بین‌المللی برای ایرانیان به سادگی امکان‌پذیر نیست، پیدا کردن راهی مطمئن که با کمک آن پرداخت ارزی هزینه‌های سفر به سادگی انجام شود، موضوعی ضروری است. تهرانیکس، بهترین و مطمئن‌ترین بستر برای پرداخت هزینه‌ها در سفرهای خارجی است و با استفاده از خدمات آن، پرداخت هزینه های سفر که دغدغه اصلی مسافران است تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

هزینه های سفر خارجی و محدودیت‌های آن

 

هزینه‌ها بخش ثابت سفر هستند که روش‌های مختلفی برای پرداخت آن‌ها وجود دارد. رایج‌ترین شیوه پرداخت هزینه‌ها در سفرهای داخلی و خارجی استفاده از کارت‌های اعتباری است. در سفرهای خارجی پرداخت هزینه‌ها با کمک کارت‌های اعتباری بین‌المللی که متصل به حساب ارزی هستند، انجام می‌شود. شهروندان بیشتر کشورهای دنیا به راحتی امکان دریافت این کارت‌ها را دارند تا در سفر به هر جای دنیا از آن‌ها استفاده کنند اما پرداخت هزینه‌های سفر برای ایرانیان محدودیت‌هایی دارد. آشنایی با هزینه های سفر خارجی و محدودیت‌های آن برای همه افرادی که از ایران، قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند الزامی است.

مهم‌ترین محدودیت ایرانیان برای پرداخت هزینه‌ها در سفر خارجی عدم امکان استفاده از حساب داخلی خود و متصل کردن آن به حساب ارزی جهت تامین و پرداخت هزینه‌های سفر است. همچنین امکان پرداخت آنلاین و حواله ارزی مستقیم از طریق سیستم بانکی ایران و حساب‌های آن نیز وجود ندارد. به همین دلیل بیشتر ایرانیانی که عازم دیگر کشورها هستند باید بودجه مورد نیاز خود را به صورت نقدی همراه داشته باشند که این موضوع هم مشکلاتی مانند ناامن بودن حمل پول نقد، سقف همراهی پول نقد و بسیاری موارد دیگر را به همراه دارد. البته جای نگرانی نیست زیرا با استفاده از خدمات تهرانیکس، بسیاری از محدودیت‌ها در این زمینه برطرف می‌شوند. تهرانیکس بستری برای پرداخت امن و آسان بیشتر هزینه های سفر را برای مسافران فراهم می‌کند تا تنها برای بعضی نیازهای خود ناچار به حمل پول نقد باشند.

مراحل پرداخت هزینه‌های سفر در تهرانیکس

مراحل پرداخت هزینه‌های سفر در تهرانیکس چندان پیچیده نیست و با چند اقدام ساده می‌توان از خدمات این مجموعه در زمینه پرداخت هزینه‌های سفر به کشورهای دیگر استفاده کرد. به منظور استفاده از خدمات مجموعه در این زمینه کافی است مراحل زیر به درستی طی شوند:

  • ایجاد حساب کاربری اختصاصی در سایت تهرانیکس
  • جمع‌آوری و مشخص کردن اطلاعات مربوط به هزینه‌ها در پنل کاربری
  • بررسی سایت و اطلاعات دریافتی از مشتری توسط کارشناسان برای اطمینان از صحت آن‌ها و تخمین هر چه دقیق‌تر هزینه‌ها
  • انتظار برای تماس کارشناسان و مطلع شدن از شرایط پرداخت هزینه
  • پرداخت هزینه سفارش ثبت شده در مورد هزینه های سفر به صورت ریالی به حساب مجموعه
  • پرداخت هزینه توسط تهرانیکس در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  • ارائه رسید توسط کارشناسان تهرانیکس

محیط کاربری سایت که خرید اشتراک و پنل کاربری در آن انجام می‌شود، بسیار ساده است و مشتریان در عرض چند دقیقه قادر به نهایی کردن پرداخت خود هستند. تنها نکته‌ای که متقاضیان پرداخت هزینه های سفر توسط تهرانیکس باید به آن توجه داشته باشند، ورود دقیق اطلاعات است. این اطلاعات در مورد خرید بلیط شامل اطلاعات شناسایی فرد به صورت دقیق و مطابق با شناسنامه و پاسپورت و در مورد رزرو هتل و اجاره خانه شامل مشخص کردن دقیق هتل، نوع اتاق و خدماتی است که با پرداخت هزینه به مسافران ارائه می‌شود.

آزمون های زبان

هزینه‌های سفر شامل بخش‌های مختلفی مانند هزینه تهیه بلیط، هزینه‌های ویزا و سفارت و هزینه اقامت و هزینه‌های جانبی در کشور مقصد می‌شود که بیشتر آن‌ها توسط تهرانیکس پوشش داده می‌شوند. به منظور پرداخت هزینه‌ها در بخش‌های اصلی گفته شده، کافی است یک حساب کاربری اختصاصی در تهرانیکس داشته باشید، مقصد سفر و نوع هزینه‌های مورد نیاز برای پرداخت را مشخص کنید و سایر امور را به عهده تهرانیکس بگذارید. جزئیات انواع هزینه های سفر که پرداخت آن‌ها توسط تهرانیکس انجام می‌شود تا دغدغه مسافران در سفرهای خارجی کاهش پیدا کنند، به شرح زیر هستند:

رزرو هتل و اجاره خانه

یکی از اصلی‌ترین موضوعات برای مسافرانی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند، رزرو هتل یا اجاره خانه برای محل اقامت است. رزرو محل اقامت قبل از سفر بسیاری از دغدغه‌های مسافران را کاهش می‌دهد. این موضوع به خصوص زمانی که سفر در ایامی خاص مانند کریسمس یا تعطیلات تابستان انجام شده و رزرو در لحظه مشکل می‌شود، اهمیت بیشتری دارد. مشخص کردن مکانی برای اقامت علاوه بر کاهش دغدغه‌ها برای تجربه یک سفر لذت بخش هم اهمیت زیادی دارد. انتخاب بسیاری از مسافران برای اقامت در سفرهای خارجی هتل است اما بعضی افراد نیز خانه‌های شخصی را برای اقامت انتخاب می‌کنند. روش‌های زیادی برای رزرو هتل و اجاره خانه قبل از سفر وجود دارند که از بهترین آن‌ها می‌توان به استفاده از سایت‌هایی مانند Hotels یا Booking برای رزرو اتاق در هتل و Airbnb برای اجاره خانه اشاره کرد.

در این سایت‌ها اقامتگاه‌های مختلفی از سراسر دنیا وجود دارند که برای رزرو آن‌ها کافی است در سایت جستجو کرده، اقامتگاه مناسب در مقصد مورد نظر را پیدا کنید و سپس اقدام به رزرو اتاق یا اجاره خانه کنید. پرداخت آنلاین تمام یا بخشی از هزینه اقامت یکی از مراحل اجاره خانه و رزرو هتل در اینگونه سایت‌ها است که با کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند ویزا کارت یا مسترکارت قابل انجام است. خدمات مربوط به پرداخت در این سایت‌ها یکی از خدماتی است که در تهرانیکس، برای کاهش دغدغه پرداخت هزینه‌ های سفر مسافران ارائه می‌شود.

خرید بلیط

هزینه‌های مربوط به خرید بلیط و پرداخت مبلغ آن بخش دیگری از هزینه‌های سفر را شامل می‌شوند. از خرید بلیط هواپیما، اتوبوس یا قطار گرفته تا خرید بلیط مکان‌های تفریحی در سفر، از جمله هزینه‌هایی هستند که در بخش خرید بلیط صرف می‌شوند. هزینه‌های مربوط به خرید بلیط معمولا یکجا دریافت می‌شوند، چه در مورد بلیط هواپیما یا وسیله نقلیه و چه در مورد بلیط مکان‌های تفریحی و گردشگری، دریافت هزینه به صورت کامل انجام می‌شود و بعد از آن بلیط به نام متقاضی صادر می‌شود. خرید بلیط انواع وسایل نقلیه مخصوص سفر مانند هواپیما، قطار یا اتوبوس خارجی با هدف سفر زیارتی، تفریحی، علمی یا کاری و رزرو جایی در وسیله مورد نظر برای مسافر یکی از خدماتی است که توسط تهرانیکس ارائه می‌شود.

به علاوه خرید بلیط‌ تفریحاتی که نیاز به رزرو قبلی دارند و این کار باید با کمک کارت‌های اعتباری بین‌المللی انجام شود هم توسط مجموعه ما صورت می‌گیرد. برای مثال مسافرانی که قصد تور گردشگری با کشتی کروز را دارند، به منظور تهیه بلیط برای سوار شدن به این کشتی ابتدا باید هزینه آن را پرداخت کنند که این کار با کارت‌های اعتباری بین‌الملل امکان‌پذیر است. به علاوه خرید و رزرو بلیط تفریحاتی مانند فوتبال یا کنسرت در خارج از کشور هم معمولا به صورت آنلاین و از چند ماه تا چند هفته قبل از رویداد امکان‌پذیر است که به این منظور هم می‌توان از خدمات تهرانیکس در زمینه پرداخت استفاده کرد.

خدمات ویزا

بخش دیگری از هزینه های سفر به کشورهای خارجی مربوط به هزینه‌هایی است که در سفارت کشور مورد نظر به منظور دریافت ویزا صرف می‌شوند. پرداخت این هزینه‌ها که در اصطلاح خدمات ویزا نامیده می‌شوند، به منظور دریافت سریع‌ و بدون دردسر ویزا الزامی است. به منظور پرداخت این هزینه‌ها هم نیاز به کارت بانکی بین‌الملی است که جایگزین مناسب آن برای افرادی که از این امتیاز برخوردار نیستند، خدمات مجموعه‌ تهرانیکس است. امروزه بخش زیادی از پروسه دریافت ویزای کشورهای مختلف به صورت آنلاین انجام می‌شود و در بعضی کشورها مانند آذربایجان حتی ویزای توریستی به طور کل به صورت آنلاین صادر می‌شود. در چنین شرایطی نیازی به حضور در سفارت کشور مورد نظر برای انجام پروسه اخذ ویزا نیست. کافی است هزینه‌ها را به صورت آنلاین پرداخت کرده تا ویزا صادر شود یا بررسی صدور یا ریجکت درخواست ویزا توسط کشور مورد نظر انجام شود. در حال حاضر مجموعه تهرانیکس خدمات مربوط به هزینه‌های ویزا را برای کشورهایی مانند آذربایجان، سریلانکا، کامبوج، عمان و بسیاری کشورهای آسیایی و اروپایی دیگر انجام می‌دهد.

مزایای پرداخت هزینه سفر با تهرانیکس

مجموعه تهرانیکس با تیمی پرتلاش همواره برای رفع حداکثر نیاز مشتریان خود فعالیت می‌کند. پرداخت هزینه‌های سفر در بخش تهیه بلیط هواپیما، اتوبوس، قطار یا برخی تفریحات، هزینه‌های ویزا و هزینه‌های اقامت بخشی از خدمات ارائه شده توسط مجموعه ما در زمینه ساده‌سازی فرآیند پرداخت هزینه‌های سفر است اما مزایای پرداخت هزینه ‌های سفر با تهرانیکس به پرداخت هزینه‌های اصلی محدود نمی‌شود. استفاده از خدمات تهرانیکس به منظور پرداخت هزینه های سفر مزایای مهم دیگری هم دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از روش‌های امن و مطمئن برای پرداخت هزینه‌ها در بخش‌های مختلف، ارائه خدمات تمام وقت در کل هفته، ارائه مشاوره رایگان برای پرداخت ارزی مطمئن، عدم نیاز به دریافت کارت‌های بین‌المللی اعتباری توسط خود مسافر و دریافت وجه هزینه‌های پرداختی از مسافران به صورت ریالی اشاره کرد.