منو
خانه 4 پرداخت آنلاین ارزی 4 ثبت نام آزمون های بین المللی 4 ثبت نام آزمون IELTS idp خارج از ایران

ثبت نام آزمون IELTS idp خارج از ایران

ثبت نام آزمون IELTS idp در کمترین زمان و بهترین نرخ

آیلتس را می‌توان به‌عنوان معتبرترین آزمون ارزیابی مهارت زبان انگلیسی در جهان به‌شمار آورد. این آزمون در دو فرمت کاغذی و کامپیوتری برگزار می‌شود. سازمان IDP استرالیا به‌عنوان یکی از برگزارکنندگان آیلتس، این آزمون را در هر دو فرمت کاغذی و کامپیوتری برگزار می‌کند. این سازمان 2000 مرکز برگزاری آزمون IELTS IDP در 50 کشور دنیا راه‌اندازی کرده است. تهرانیکس خدمات ثبت نام آزمون IELTS IDP در خارج از ایران را ارائه می‌کند. کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ثبت نام شما در آزمون آیلتس را نهایی می‌کنند.

مراحل ثبت نام آزمون IELTS IDP خارج از ایران  

ایجاد اکانت در سایت idp

انتخاب تاریخ و ساعت آزمون

پرداخت هزینه ریالی آزمون

ثبت نام شما تکمیل شد!

تفاوت آزمون IELTS IDP و British Council

کدام موسسه را انتخاب کنید ؟

آزمون آیلتس به‌عنوان معتبرترین آزمون زبان انگلیسی در جهان متعلق به سه مرکز یعنی دانشگاه کمبریج لندن، سازمان IDP مستقر در ملبورن استرالیا و همچنین شورای بریتانیا (British Council) است. دانشگاه کمبریج لندن به‌عنوان مرکز اصلی طراحی سوالات و همچنین تصحیح و ارزیابی نتایج آزمون فعالیت می‌کند. سازمان idp و شورای بریتانیا نیز مسئولیت برگزاری آزمون آیلتس در کشورهای مختلف را بر عهده دارند.
شما برای شرکت در آزمون IELTS باید در یک از مراکز آزمون تحت نظر IDP یا British Council حضور پیدا کنید. هر دو سازمان آزمون آیلتس در فرمت‌های کاغذی و کامپیوتری را برگزار می‌کنند. خیلی از داوطلبان این سوال را مطرح می‌کنند که تفاوت آزمون IELTS IDP و British Council چیست؟

هر دو برگزارکننده از استاندارد یکسانی برای سوالات استفاده می‌کنند. بنابراین درجه سختی آزمون هر دو مرکز یکسان است. حساسیت اصلی روی بخش Speaking آزمون آیلتس است که به‌صورت گفتگوی رو‌دررو با ممتحن برگزار می‌شود. افراد ممتحن از کشورهای مختلفی هستند. به همین دلیل ممکن است که انگلیسی را با لهجه‌های متفاوتی صحبت کنند. اما این موضوع در ارزیابی نهایی آزمون آیتس تاثیرگذار نیست.

مهم‌ترین تفاوت در بحث آزمون IELTS IDP و British Council امکانات مراکز برگزاری آزمون است. خیلی از داوطلبان ترجیح می‌دهند که برای برخورداری از تمرکز بیشتر در طول آزمون از هدفون استفاده کنند. مراکز IDP همگی هدفون در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند؛ اما در برخی از مراکز British Council ممکن است خبری از هدفون نباشد.

نکته مهم دیگری که قبل از ثبت نام در آزمون IELTS در خارج از ایران باید در نظر بگیرید، این است که مراکز IDP و British Council در کشورهای مختلف با هم فرق می‌کنند. برای کاهش هزینه‌ها باید به دنبال نزدیک‌ترین مرکز باشید. سازمان IDP مراکز متعددی در کشور ترکیه دارد که می‌توانید برای شرکت در آزمون روی آن‌ها حساب کنید.

نکات مهم درباره آزمون IELTS

چند نکته مهم درباره آزمون آیلتس وجود دارد که باید حتما قبل از ثبت نام آن‌ها را مد نظر قرار دهید:

  • در قالب آزمون آیلتس مهارت‌های چهارگانه شما اعم از خواندن، صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

  • آزمون IELTS در دو گروه عمومی (IELTS General) و آکادمیک (IELTS Academic) طبقه‌بندی می‌شود. شما اگر داوطلب تحصیل در مراکز آموزش عالی کشورهای خارجی هستید، باید در آزمون آکادمیک شرکت کنید؛ اما اگر قصد مهاجرت با اهداف کاری یا سایر موارد را دارید، می‌توانید از آزمون جنرال استفاده کنید.

  • مدت زمان اعلام نتایج آیلتس کامپیوتری نهایتا 5 تا 7 روز است؛ اما این مدت برای آزمون آیلتس کاغذی ممکن است تا 2 هفته به طول بینجامد. ضمن اینکه هزینه ثبت نام آزمون IELTS کاغذی و کامپیوتری یکسان است.

  • مدت زمان اعتبار مدرک آیلتس 2 سال است. بنابراین باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که ظرف مدت حداکثر 2 سال پس از کسب نمره قبولی در آزمون، اقدام به مهاجرت کنید.

  • در آزمون آیلتس کاغذی معمولا بخش Speaking به‌صورت مجزا و در زمانی غیر از سه بخش Listening، Reading و Writing برگزار می‌شود.

  • آزمون‌های آیلتس در ایران صرفا به‌صورت کامپیوتری برگزار می‌شوند و برای شرکت در آزمون کاغذی باید به سراغ یکی از مراکز IDP در خارج از کشور بروید.

ثبت نام آزمون IELTS IDP خارج از ایران

برای ثبت نام آزمون IELTS IDP خارج از ایران باید وارد سایت اختصاصی سازمان IDP به نشانی ielts.idp.com شوید. در این سایت ثبت کرده و وارد اکانت اختصاصی خود شوید. کشور مد نظر خود را از بین گزینه‌های برگزارکننده آزمون انتخاب کنید. با انتخاب گزینه Book IELTS فرآیند ثبت نام را پی بگیرید. در صفحه جدید از بین مراکز برگزارکننده آزمون در کشور مقصد، گزینه مناسب را انتخاب کنید.

تاریخ شرکت و همچنین نوع آزمون IELTS IDP را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. این زمان برای بخش‌های Reading، Listening و Writing آزمون آیلتس است. در ادامه باید ساعت شرکت در بخش Speaking آزمون آیلتس را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. سایر اطلاعات شخصی و همچنین نکات مربوط به مرکز برگزاری آزمون را با دقت مطالعه کنید.

با پرداخت هزینه آزمون، ثبت نام خود را نهایی کنید. در حالت عادی برای پرداخت هزینه باید از کارت‌های اعتبای مانند ویزاکارت یا مسترکارت استفاده کنید. اگر دسترسی به این کارت‌های اعتباری ندارید، می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی مجموعه تهرانیکس استفاده کرده و ثبت نام آزمون IELTS IDP خارج از ایران را به ما بسپارید.

درخواست ثبت نام آزمون IELTS idp

در صورتی که اکنون قصد قصد ثبت نام GRE را دارید می‌توانید درخواست خود را ثبت نمایید.

سوالات متداول
آیا استاندارد آزمون آیلتس IDP و British Council یکسان است؟
بله هر دو سازمان IDP و شورای بریتانیا آزمون آیلتس را در قالب استانداردهای یکسان برگزار می‌کنند.

مدت اعتبار مدرک آزمون IELTS IDP چقدر است؟
مدرک آزمون آیلتس IDP معمولا 2 سال اعتبار دارد.

آزمون آیلتس برای UKVI چیست؟

آزمون آیلتس برای UKVI قالب، محتوا، زمان‌بندی و سطح دشواری هیچ تفاوتی با آزمون آیلتس ندارد. تنها تفاوت این است که وزارت کشور انگلیس آزمون IELTS UKVI را برای مقاصد تحصیل، تجارت و کار از سوی مهاجران تایید می‌کند.

آیا امکان لغو یا تغییر زمان آزمون IELT IDP وجود دارد؟

بله، برای تغییر زمان یا لغو آزمون آیلتس باید با مرکز آزمونی که آن را رزرو کرده‌اید، تماس بگیرید. اگر درخواست خود را تا 5 هفته قبل از برگزاری آزمون ارائه کنید، بدون پرداخت هزینه اضافی می‌توانید زمان آزمون را تغییر دهید. اما در صورتی که در فاصله کمتر از 5 هفته درخواست تغییر تاریخ آزمون را داشته باشید، باید مجدد هزینه ثبت نام را بپردازید؛ مگر آنکه دلیل پزشکی موجه ارائه کنید.

آیا استاندارد آزمون آیلتس IDP و British Council یکسان است؟
بله هر دو سازمان IDP و شورای بریتانیا آزمون آیلتس را در قالب استانداردهای یکسان برگزار می‌کنند.

برای مشاوره با کارشناسان با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.